• +48 74 810 24 80
  • Pn-Cz 7:00-15:45, Pt 7:00-13:00

Historia sukcesu

Logo KESSLER

KESSLER Polska

ul.Okrężna 14,

57-130 Przeworno

+48 74 810 24 10

1897

Założenie firmy

Założenie firmy przez hydraulika Wilhelma Kessler. Firma na początku stale rozwija się, ale musi stawić czoła kilku poważnym problemom, zwłaszcza podczas II wojny światowej. Po 1945 Jakob Kessler kontynuuje prowadzenie firmy ze swoimi trzema synami, którzy wykazują ducha przedsiębiorczości i wkrótce zaczynają wchodzić na nowe obszary działalności.
1953

Początki produkcji podstaw

Hans-Jörg Kessler, dzisiaj najstarszy zarządzający przedsiębiorstwem, koncentruje się na produkcji podstaw. W tamtych czasach młotki, przecinaki i najprostsze maszyny były wykorzystywane do produkcji pierwszych podstaw do maszyn do szycia. Ożywiło to na nowo przemysł włókienniczy w okolicy Nusplingen.
1958

Pierwsza regulowana podstawa

Pierwsza na świecie profilowana podstawa z regulacją wysokości poprawia warunki pracy w przemyśle włókienniczym.

Rynek szybko dostrzega korzyści płynące z pierwszego w historii ergonomicznie zaprojektowanego stanowiska pracy. Dane dotyczące sprzedaży są szybko rośną.
1960

Podstawy o wyższej wytrzymałości

Cięższe i bardziej dynamiczne maszyny do szycia wymagają bardziej elastycznych podstaw. Firma KESSLER zapewnia rozwiązanie: regulowana wysokość stanowiska oparta na rurowym profilu.
1970

Pierwsza jednokolumnowa podstawa

Ciągły rozwój dalszych opracowań doprowadza do kolejnego etapu: powstaje pierwsza podstawa (na pojedynczej kolumnie), co powoduje, że firma KESSLER staje się liderem w branży.

Hala produkcyjna zlokalizowana w centrum Nusplingen już kilkakrotnie rozszerzana nie ma już miejsca na dalszą rozbudowę. Zostaje ona zastąpiona na większy wymiarowo nowy budynek w strefie przemysłowej.
1978

Pierwszy robot spawalniczy

Pierwszy robot spawalniczy w firmie zapoczątkowuje kolejną rewolucję produkcyjną w firmie KESSLER.

Druga faza budowy w strefie przemysłowej dobiega końca.
1981

Nowa technologia lakierowania

Nowa technologia lakierowania elementów metalowych podstaw farbami proszkowymi zostaje zastosowana w firmie KESSLER i jest to produkcja przyjazna dla środowiska naturalnego.
1985

Elektrycznie i hydraulicznie regulowane podstawy

Pierwsze elektrycznie i hydraulicznie regulowane podstawy firmy KESSLER podkreślają efektywności własnej pracy na rzecz jej rozwoju.

Technologii CNC jest wprowadzone w firmie w formie centrum przetwarzania CNC. Trzecia faza rozbudowy firmy została zakończona.
1986

Siegfried Kessler w firmie

Siegfried Kessler dołącza do firmy. Modernizacja i racjonalizacja jest strategicznym zabezpieczeniem konkurencyjności firmy. Ergonomia staje się najważniejszym celem innowacyjności firmy.

Firma KESSLER wysuwa się i staje liderem innowacyjności w swojej branży przemysłowej.
1989

Sterowanie CNC

Centralne sterowanie CNC wycinania elementów metalowych zwiększa elastyczność i zmniejsza koszty produkcyjne w specjalnie zbudowanej konstrukcji.
1990

Rozbudowa firmy

Zakończenie czwartej fazy rozbudowy i modernizacji firmy.
1992

Innowacyjna podstawa KES-2000

Szczególna innowacja: przyznanie praw patentowych firmie KESSLER dla jego stacjonarnego, opartego na czujniku pedał nożnego ERGONOMIC.

Opracowanie nowego typu podstawy KES-2000 stanowi podwalinę dla przyszłej serii podstaw sterowanych elektrycznie.
1993

Produkcja instalacji ssących

Produkcja instalacji ssących, prowadzonych do tej pory pod nazwą KESSLER, staje się niezależną firmą LKU.

LKU KESSLER bierze udział w planowaniu, produkcji i montażu:
- Instalacji ssących do obróbki drewna,
- Instalacji próżniowych odciągów mgły olejowej dla przemysłu metalowego,
- urządzeń klimatyzacyjnych,
- wentylacji wielopiętrowych parkingów itp.
1994

Nowa podstawa KES 2100

KESSLER wypełnia lukę pomiędzy tradycyjną i regulowaną silnikiem elektrycznym wysokością podstaw przez wprowadzenie serii KES-2100, w której regulacja wysokości odbywa się ręcznie za pomocą korbki.
1995

KESSLER w USA

Stale rosnące powodzenie produktów KESSLER w Stanach Zjednoczonych kończy się założeniem spółki zależnej z siedzibą w Atlanta Norcross.

Firma KESSLER AMERICA, kierowana przez dyrektora generalnego Johna Kovacs jest wprowadzana na rynek amerykański jako niezależny podmiot.

Dane dotyczące sprzedaży zwiększają się stopniowo od czasu powstania i podkreślają akceptację markowych produktów firmy KESSLER, zwłaszcza na niezwykle ważnym rynku amerykańskim.
1996

KESSLER w Polsce

Założenie firmy KESSLER Polska Sp.z o.o. w Przewornie w Polsce. Produkcja elementów w całości zgodna z niemieckimi wytycznymi dotyczącymi jakości dodatkowo zwiększa konkurencyjność marki KESSLER.

KESSLER Polska Sp.z o.o. i jego menedżer Zbigniew Sobków również pielęgnować wschodnioeuropejskim rynku, konsekwentnie idąc za przykładem wielu naszych klientów z Europy Zachodniej.

Nowa instalacja powłoka proszkowa z automatycznym zmieniaczem barw znacznie przyczynia się w tworzeniu produkcji bardziej elastyczne.
1997

Jubileusz 100 lat firmy

W jubileusz 100 rocznicy powstania firmy nakreślono dalszą drogę rozwoju firmy w zakresie innowacyjności w obszarze ergonomii pracy.
1998

Rozbudowa firmy KESSLER Polska

Rozbudowa, modernizacja i unowocześnienie zakładu produkcyjnego KESSLER Polska Sp.z o.o. w Przewornie.
1999

Patenty KESSLER

Liczba patentów firmy KESSLER zostaje rozszerzona o patent europejskiego prawa patentowego dla pedału sterującego ERGONOMIC.
Tagi:
Ciasteczka

Ta strona korzysta z plików Cookies (ciasteczek). Wybierając OK i przeglądając naszą stronę zgadzasz się na ich używanie.