• +48 74 810 24 80
  • Pn-Cz 7:00-15:45, Pt 7:00-13:00

Pedały ERGONOMIC

Innowacyjne sterowanie za pomocą czujników

Pedały sterujące

Opatentowany przez firmę KESSLER pedał ERGONOMIC był niewątpliwie kolejnym kamieniem milowym w historii ergonomii.

Podnośnik stopki maszyny doszycia i obcinanie nici zostały rozdzielone na dwa czujniki naciskowe, co pozwala krawcowej wywierać równomierny nacisk na obie nogi w pozycji stojącej. Dzięki równomiernemu rozkładowi masy ciała na obie nogi zapobiega się wadom postawy i zmęczeniu. Parametr wejściowy prędkości szycia i podnoszenie stopki lub obcinanie nici mogą być teraz wykonywane przez delikatne przesunięcie ciężaru ciała na elementy czujników umieszczone w pedale.

Szereg innowacji technicznych gwarantuje wysokie bezpieczeństwo i bezawaryjne, długoterminowe działanie. Nie jest też konieczna regulacja, gdyż pedał jest podłączony bezpośrednio do urządzenia sterującego.

Zasada działania

Pracując z systemem pedałów ERGONOMIC, krawcowa może stanąć na obu nogach równomiernie obciążając dwa czujniki wrażliwe na nacisk Pierwszy prędkości szycia i drugi podnoszenia stopki (FL) lub obcinania nici (FA). Żądane parametry szycia uzyskuje się poprzez lekkie przesunięcie środka ciężkości ciała na elementy czujnikowe. Prowadzi to natychmiast do wygodniejszej pozycji i postawy ciała podczas pracy, a to z kolei przyczynia się do poprawy zdrowia, motywacji i wydajności pracownika.

Elementy czujników może ustawić samodzielnie każdy użytkownik za pomocą potencjometru, dlatego ustawienie parametrów czułości dla różnych operatorów tego samego urządzenia jest bardzo łatwe, szybkie i bezproblemowe.

W pedale ERGONOMIC zastosowano blokadę zabezpieczającą. W trakcie procesu szycia funkcje podnoszenia stopki (FL) i obcinania nici (FA) nie mogą być aktywowane. Dopiero gdy prędkość maszyny osiągnie wartość zero można uruchomić funkcje podnoszenia stopki (FL) i obcinania nici (FA). Awaria maszyny podczas procesu szycia przez podnoszenie stopki (FL) i obcinania nici (FA) jest więc wykluczona.

Sygnały z czujników przetwarzane są za pośrednictwem interfejsu elektronicznego, który może być bezpośrednio podłączony bez dalszej modyfikacji do gniazda zewnętrznego urządzenia kontrolującego silnik. W związku z tym całkowicie wyeliminowane jest urządzenie uruchamiające silnik.

Pedał ERGONOMIC jest dostępny do napędów maszyn takich producentów jak: DÜRKOPP ADLER AG, EFKA i QUICK-ROTAN.

Ustawienia nacisku

  • P1 = Obciążenie podstawowe czujnika,
  • P2 = nacisk sterujący prędkością,
  • P3 = nacisk sterujący podnoszeniem stopki,
  • P4 = nacisk sterujący obcinaniem nici

Pedał ERGONOMIC zapewnia więc wygodne dostosowanie parametrów do potrzeb operatora. Wszystkie istotne parametry pedału można ustawić indywidualnie przez zmianę położenia czterech potencjometrów (P1 - P4).